Megjelent az AutoCAD 2023, melyben az előző verzióban újdonságként megjelent automatizálási- és együttműködési eszközök további bővülését tapasztalhatjuk.
Számlálás
Az új verzióban a számlálás leszűkíthető egy kijelölési régióra is, a kijelölt területen belül megszámláltathatjuk a blokkokat, vagy a geometria feltételeknek eleget tevő, vagy kattintással meghatározott elemeket. A megszámlált objektumok kijelölt objektumként is viselkednek egyben, így velük szerkesztési műveletek végezhetők. A számlálás eredménye asszociatív módon táblázatban is szerepeltethető (pl. darabjegyzék kimutatás)
Pausz (Követés)
A pausz létrehozása eddig csak a webes változatban volt elérhető. A 2023 verziótól kezdve az asztali változatban is megjelenő funkcióval egy virtuális, közösen használt pauszpapírt helyezhetünk a rajzra, amin jelöléseket, megjegyzéseket tehetünk.
Lebegő ablakok
Már az előző verzióban lehetővé vált az egyazon program keretében megnyitott rajzok több monitor használatakori áthelyezése egy másik monitorra. Újdonságként az áthelyezett rajzablakokat a parancssor is követi, azaz a parancssor mindig az aktív rajzablakban érhető el.
Jelölések importálása
Az AutoCAD mobil változatával lehetőségünk van a papíralapú terveken kézzel készített jelölések beolvasására. A jelöléseket importálhatjuk, és egy pauszra helyezve a DWG-hez adhatjuk.
Makró ajánló
A szoftver folyamatosan figyeli szerkesztési lépéseinket. Amint a program ismétlődő parancssorozatot fedez fel műveleteinkben, egy ajánlást tesz például egy megfelelő makró használatára. A felajánlott makrót elmenthetjük, és akár az ajánlási palettára, akár a felhasználói felületre helyezve bármikor előhívhatjuk egy későbbi munkánk során.
LISP a weben
Ahogy eddig az asztali változat esetén, úgy mostantól a webes változatban is használhatunk LISP rutinokat.
Egyéb újdonságok
- Új parancs az CUTBASE, mely a COPYBASE parancs mintájára működik, azonban a másolással ellentétben kivágja a kijelölt objektumokat a rajzból.
- Ha a vonallánc kezdőpontján, a megjelenő menüből új töréspontot szúrunk be, akkor az nem új szegmenst ad a vonallánchoz, hanem az első szegmenst bontja ketté az újonnan megmutatott sarokponttal.