Névváltozás és funkcióbővülés: Autodesk BIM Collaborate Pro

A népszerű felhő alapú alkalmazás, a BIM 360 Design helyébe az Autodesk BIM Collaborate Pro lépett. A névváltozáson túl a modellkoordináció terén kapunk újabb lehetőségeket.

                                                                                       

Az Autodesk BIM Collaborate Pro képességei röviden:

  • Együttműködés bárhol, bármikor
    – A Revit Cloud Worksharing segítségével a felhőben tárolt Revit modellek egyidejűleg több felhasználó számára elérhetők és szerkeszthetők.
    – A Collaboration for Civil 3D lehetővé teszi a Civil 3D terveken való egyidejű munkát a fájlok és az XRef-ek megosztásával és az automatikus fájlzárolással.
    – A Collaboration for Plant 3D használatával biztonságosan oszthatjuk meg a Plant 3D fájlokat és referenciákat a résztvevők között közös platform használatával és jogosultságok kezelésével.
  • Alapvető fájltárolás és megosztás
    Megoszthatjuk az aktív tervdokumentumokat olvasási / írási hozzáféréssel, valamint beállíthatjuk a felhasználói engedélyeket mappa és projekt szinten.
  • Verzió ellenőrzés
    Bármikor hozzáférhetünk a korábbi fájlváltozatokhoz.
  • Közös platform
    A hatékonyság érdekében minden projektadat közös platformon érhető el, függetlenül attól, hogy az adatok Revit, Civil 3D vagy AutoCAD Plant 3D szoftverrel készülnek.
  • Folyamatos revízió
    – Megtekinthetjük és összehasonlíthatjuk a tervlapokat vagy a 3D modell kombinált nézeteit anélkül, hogy exportálásra, fájlfeltöltésre lenne szükség.
    – Több mint 50 féle 2D és 3D tervezési fájlformátum megosztására és a nézeteken történő jelölések elhelyezésére nyílik lehetőségünk.
  • Tervezői adatcsere és beküldések kezelése
    – Nyomon követhetjük és megoszthatjuk az egyes tervezői, szakági adatcsomagokat a projekt idővonala alapján.
    – Az egyidejű szakági tervezés megkönnyítése a mappák részletes jogosultságainak kezelésével, mások távoltartása a folyamatban lévő munkáktól.
    Automatikus ütközésvizsgálat
    – A feltöltött modellek között az ütközések automatikusan felfedhetők, az eredmények egy intuitív mátrixban az ütközés beazonosításával és csoportosításával rangsorolhatók.
    – Az ütközésvizsgálattal felmerülő javítási ötletek, tervváltozatok megoszthatók az elkülönített, úgynevezett „koordinációs terekben” anélkül, hogy azok hatással lennének a folyamatban lévő munkákra.
  • Központosított problémakezelés
    – Létrehozhatunk és nyomon követhetünk a tervadatokkal kapcsolatos kérdéseket, hozzárendelhetünk esedékességi dátumot, kiváltó oko(ka)t és felelőst.
    – Láthatjuk, és megoldhatjuk a felhőben hozzánk rendelt észrevételeket és problémákat közvetlenül a Revit vagy a Navisworks szoftverekben.