AutoCAD – szakági eszközkészlettel
Leírás
Az AutoCAD világszerte az egyik legelterjedtebb DWG alapú általános mérnöki tervezőszoftver 2D és 3D terén, amely számtalan téren és szakág számára bizonyította már képességeit.
Az AutoCAD-ben a 2D geometriai szerkesztés és a 3D felület- és testmodellezés egyaránt egyszerűen elvégezhető és számos módszerrel támogatott.
Az AutoCAD-hez tartozó speciális szakági eszközkészlettel pedig elérhetők a gépészeti tervezésben nyújtott segítségektől kezdve az építészeti eszközökön keresztül egészen a modellalapú térinformatikai és leképezési funkciók is.
Az AutoCAD tartalmaz szakági eszközkészleteket, valamint asztali, webes és mobil megoldásokon keresztül is elérhető.
Ma már nem csupán a tervek elkészítése fontos. Egyre lényegesebb a tervezési adatok együttes kezelése. A rajzok és erőforrások megosztása, elérése, azonosítása és az információ kinyerése. A szoftver használatával lerövidülhet a tervezési idő és nőhet a hatékonyság a hatékony információcserének köszönhetően.
Szakági eszközkészletek az AutoCAD-hez
Korábban az alábbi önálló szoftverként elérhető termékek immár az AutoCAD – szakági eszközkészlettel termékben találhatók meg:
Architecture, Electrical, Mechanical, Plant 3D, MEP, Map 3D, Raster Design.
A többdokumentációs környezetben egyidejűleg korlátlan számú megnyitott DWG rajzzal dolgozhatunk. A DesignCenter segítségével lehetőség van a korábbi tervekben történő böngészésre, és azok elemeinek ismételt felhasználására. A testreszabott nyomtatási környezet, az Objektumtulajdonság kezelő, a párhuzamos rajzdokumentációs elrendezések, a környezetérzékeny menük, a gyors méretezés, a legfejlettebb internetes képességek és a kibővített alkalmazásfejlesztési lehetőségek még felhasználóbarátabbá és még hatékonyabbá teszik a programot.
A küldeménykészítővel a rajz és a csatolt fájlok (külső, referenciák, betűkészletek, raszterképek és a szabványok) egy csomaggá állíthatók össze. Így az információk az internet segítségével gyorsan mások számára átadhatók. Ha ugyanaz a tervezési tartalom többször és több helyen kerül felhasználásra, akkor célszerű ezeket a tervezési adatokat az interneten elérhetővé tenni. Kialakítható így egy központi tervezési könyvtár, melyből a projekten dolgozók a megfelelő tervrészleteket a rajzukba húzhatják.
Mára az AutoCAD szoftver az alaptechnológiájává vált mind az Autodesk, mind a független fejlesztők ezrei által kifejlesztett alkalmazásoknak is, amelyek a program funkcionalitását az egyes szakterületek speciális igényeinek megfelelően testreszabottan bővítik ki. Ennek eredményeként számos területen születtek (és születnek) kiegészítések, funkciók, elemtárak, adatbázisok és komplex szakági alkalmazások.